La Liga

Tri gola Viniciusa i tri asistencije Modrića protiv očajnog Levantea

Nogometaši Real Madrida slavili su sa 6:0 u 36. kolu španjolskog prvenstva protiv Levantea, a hrvatski nogometaš Luka Modrić je upisao tri asistencije u prvom poluvremenu.
Sport / Nogomet | 13. 05. 2022. u 00:10 Bljesak.info

Prvo je Luka sjajnom loptom u prostor u 13. minuti pronašao Ferlanda Mendyja koji je matirao vratara Levantea za 1:0. Druga asistencija stigla je u 34. minuti nakon lijepe kombinacije s Rodrygom na desnoj strani.

"Hat-trick" asistencija zaokružio je u 45. minuti. Vinicius je povukao po lijevoj strani, odigrao dupli pas s Modrićem te zakucao loptu u mrežu.

Modrić je u 69. minuti dobio žuti karton, a igrao je do 75. minute.

Jedini pogodak u prvom poluvremenu u kojem asistencijom nije sudjelovao Modrić postigao je Benzema u 19. minuti, kojem je asistirao Vinicius.

U drugom dijelu je do hat-tricka, ali golova došao upravo sjajni Vinicius. Valja napomenuti da je Luka i kod drugog pogotka Viniciusa imao odlučujuću ulogu, sjajno proigravši Benzemu koji je mladom Brazilcu servirao čistu šansu koju ovaj nije mogao propustiti. GOLOVI

Podsjetimo, Real Madrid je već ranije osigurao naslov prvaka Španjolske.

Dodajmo kako je Benzema stigao do brojke od 323 gola u Realovom dresu izjednačivši se na drugom mjestu klupske ljestvice s Raulom. Ispred njih je samo Cristiano Ronaldo s 450 golova.

Ovim porazom Levante je dva kola prije kraja prvenstva ostao i bez matematičkih izgleda za prvoligaški spas.

U očajnoj sezoni Levante su vodila tri trenera. Počeo je Paco Lopez, slijedio ga je Javier Pereira i na kraju je kontrolu preuzeo Alessio Lisci, međutim momčad iz Valencije nije se uspjela spasiti.

REZULTATI 36. kola:

U četvrtak:

Real Sociedad - Cadiz 3-0 (Sorloth 19, Januzaj 53-11m, Portu 90+8-11m)
Rayo Vallecano - Villarreal 1-5 (Guardiola 21 / Pedraza 3, Foyth 27, Alcacer 38, Torres 45+1, Pedraza 88)
Real Madrid - Levante 6-0 (Mendy 13, Benzema 19, Rodrygo 34, Junior 45, 68, 83)