La Liga

Atletico u madridskom derbiju slavio svojim omiljenim rezultatom

U madridskom gradskom derbiju Atletico je u ulozi domaćina na Wandi Metropilitano slavio protiv Reala 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Carrasco iz jedanaesterca.
Sport / Nogomet | 08. 05. 2022. u 23:01 Bljesak.info

U okviru 35. kola Primere madridski klubovi odigrali su gradski derbi u kojem je motivacija klubova bila posve različita. Real je osigurao naslov prvaka Španjolske, a Atletico želi zauzeti četvrtu poziciju koja vodi u Ligu prvaka.

Carlo Ancelotti je na teren poslao kombinirani sastav, pa su se tako u prvih 11 našli Lunin, Vallejo, Militao, Fernandez, Vazquez, Camavinga i Jović, što je Atletico znao iskoristiti u prvom dijelu.

U 36. minuti igre Cunha pada u kaznenom prostoru Reala i nakon konsultacije s VAR-om, dosuđen je penal za domaći tim.

Odgovornost je preuzeo Yannick Carrasco i postigao gol za, ispostavit će se, konačnih 1:0.

Do kraja poluvremena uslijedile su i dvije šanse Reala preko Kroosa i Jovića, ali promjene rezultata nije bilo.

U nastavku Atletico je iz brzih kontri bio u prilici da zaključi ovaj susret, ali Carasco, Cunha i Griezman imali su ispred sebe ili vratara Lunina ili vratnice, a u nekoliko pokušaja nedostajalo je i preciznosti.

S druge strane, najčešće su prijetili Valverde, Casemiro i Asensio, ali je Oblak bio na visini zadatka.

Ulazak Viniciusa i Modrića u drugome dijelu učinio je akcije Reala opasnijima, ali ne i dovoljno zrelim za barem izjednačujući pogodak.

Inače, igrači Atletico Madrida nisu priredili špalir novim prvacima, svojim gradskih rivalima, i tako je prekinuta velika tradicija španjolske lige.

La Liga, 35. kolo:

Atletico - Real Madrid 1-0 (Carrasco 40-11m)
Espanyol - Osasuna 1-1 (Nico Melamed 67 / Kike Barja 42)
Getafe - Rayo Vallecano 0-0
Villarreal - Sevilla 1-1 (Lo Celso 86 / Kounde 90+5)

Subota:

Mallorca - Granada 2-6 (Sevilla 28, Raillo 58 / Suarez 6, Escudero 46, Puertas 55, Molina 69, 90, Uzuni 78)
Athletic - Valencia 0-0
Celta - Alaves 4-0 (Galhardo 6, Iago Aspas 34, 66, Navarro 57-ag)
Cadiz - Elche 3-0 (Negredo 80, Sobrino 83, Lozano 90+3)
Betis - Barcelona 1-2 (Bartra 79 / Fati 76, Alba 90+4)