Premier League

"Topnici" bez baruta: Burnley prvi put u povijesti dobio Arsenal

"Topnici" su od 59. minute imali igrača manje jer je Granit Xhaka dobio crveni karton zbog nesportskog ponašanja, a izgubili su zahvaljujući autogolu Pierre-Emericka Aubameyanga u 73. minuti.
Sport / Nogomet | 13. 12. 2020. u 23:57 Bljesak.info

Arsenalov najgori prvenstveni start u zadnjih 39 godina nastavljen je u 12. kolu Premier lige domaćim porazom od Burnleyja 0:1.

Arsenal je u posljednjih pet kola osvojio samo jedan bod, te se nalazi na 15. mjestu sa 13 bodova.

"Topnici" su od 59. minute imali igrača manje jer je Granit Xhaka dobio crveni karton zbog nesportskog ponašanja, a izgubili su zahvaljujući autogolu Pierre-Emericka Aubameyanga u 73. minuti, koji je nakon kornera glavom zatresao vlastitu mrežu.

Leicester je dobio Brighton s 3:0, pa je gužva na vrhu tablice još veća.

Dvostruki strijelac bio je James Maddison (27, 44), a jedan pogodak zabio je Jamie Vardy (41), kojemu je to deseti gol ove sezone u Premier ligi.

Ranije u nedjelju, nakon što je Tottenham odigrao 1:1 protiv Crystal Palacea, nogometaši Liverpoola također su kiksali kod Fulhama, odigravši također 1:1.

U prvom susretu nedjeljnog programa Southampton je kod kuće dobio posljednjeplasirani Sheffield United s 3:0.