Serie A

Tijesna pobjeda Intera u Torinu; Roma poražena u Parmi

Inter je poveo u 62. minuti pogotkom Romelua Lukakua iz kaznenog udarca dosuđenog zbog prekršaja na Lautaru Martinezu. Torino je izjednačio u 70. minuti golom Sanabrije, a osmu pobjedu u nizu lideru Serie A donio je Martinez u 85. minuti.
Sport / Nogomet | 14. 03. 2021. u 18:30 Bljesak.info

Nogometaši Intera gostujući kod Torina slavili su s 2:1 (0:0) u utakmici 27. kola talijanske Serie A i privremeno povećali prednost pred drugoplasiranim Milanom na devet bodova.

Bila je ovo osma pobjeda Intera u nizu, a svi golovi na utakmici pali su u drugom poluvremenu.

Hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić bili su u udarnoj postavi Intera.

Amer Gojak je za Torino u igru ušao u 89. minuti igre.

Parma je na svom terenu svladala Romu s 2:0 golovima Mihaile (9) i Hernanija (55-11m). Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta za Vučicu i zaradio žuti karton.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Bologna je kao domaćin svladala Sampdoriju s 3:1. Strijelci za Bolognu bili su Barrow (27), Svanberg (41) i Soriano (70), a za goste Quagliarella (37).

Vodeći Inter ima 65 bodova, a drugoplasirani Milan ima 56 uz utakmicu manje. Roma je ostala na 50 bodova i na petom je mjestu, dok je Parma sa 19 bodova predzadnja i u grčevitoj je borbi za opstanak.