Mađari nisu uspjeli

Talijani se pridružili Hrvatskoj i Nizozemskoj na Final Fouru

Nogometaši Italije pridružili su se reprezentacijama Hrvatske i Nizozemske u završnici Lige nacija. Momčad Roberta Mancinija je u direktnoj borbi za prvo mjesto koje vodi na Final Four pobijedila Mađare s 2:0 na njihovoj Puskas Areni.
Sport / Nogomet | 26. 09. 2022. u 23:07 Bljesak.info

Hrabra Mađarska nije uspjela kreirati apsolutnu senzaciju u svojoj grupi, gdje su igrali protiv nekih od najjačih reprezentacija na svijetu.

Mađari su pred više od 60 tisuća navijača poraženi još jednom od Italije, ali kao utjeha im može biti da su dva puta bili bolji od Engleza, u ogledima s Njemačkom upisali su pobjedu i remi.

Talijani su u Budimpešti došli u vodstvo u 28. minuti utakmice kada je veznjak Mađarske Nagy neoprezno vraćao loptu svom vrataru. Lopta se nakon duela Gulácsija i napadača Italije Gnonta odbila do Raspadorija koje je bez problema pospremio loptu u praznu mrežu.

Na 2:0 povećao je Dimarco u 52. minuti nakon što je sjajnu loptu poslao Cristante.

Na taj su se način Talijani pridružili Hrvatima i Nizozemcima na Final Fouru.

Posljednjeg sudionika završnog turnira dat će dvoboj Portugala i Španjolske, koji se bore za prvu poziciju u skupini 2, a utakmica se igra u utorak.