Stara dama slavila u Derbyju d'Italia, povratak Brozovića

Četvrtu utakmicu zaredom Juventus je u Serie A stigao do pobjede bez primljenog pogotka, a Allegri pritom nije mogao računati na Vlahovića, Pogbu, Paredesa, De Sciglija, McKenniea…
Sport / Nogomet | 06. 11. 2022. u 23:00 Bljesak.info

Nakon mjesec i pol dana hrvatski veznjak Marcelo Brozović se vratio na teren, ali ipak nije uspio pomoći Interu. Potpuno zasluženo Stara dama došla je do pobjede protiv Nerazzurra, na kraju je na semaforu stajalo 2:0.

Iako su golove zabijali Rabiot i Fagioli, prvo ime utakmice bio je srpski reprezentativac Filip Kostić koji je izdominirao u velikom talijanskom derbiju te je upisao dvije asistencije, s tim da je mogao i do treće da pogodak Danila nije poništen nakon pregleda VAR-a.

Prvo je Kostić u 52. minuti fenomenalno ubacio s lijeve strane, Rabiot je izmaknuo pažnji obrane te je odmjerenim udarcem doveo Staru damu u vodstvo.

Zanimljivo, Rabiot je postao tek treći francuski veznak koji je postigao pogodak Interu u Derbyju d'Italia. Prije njega to su uspjeli tek Platini i Zidane.

U 84. minuti Kostić kao na pladnju poslužio mladog Fagiolija koji je silovitim udarcem probio Onanu za konačnih 2:0.

Edin Džeko odigrao je čitav susret za Inter dok je Marcelo Brozović u igru ušao u 81. minuti umjesto Mkhitarjana.