Serie A

Giroud zabio za pobjedu Milana pa dobio crveni karton

Talijanski nogometni prvak Milan stigao je na drugo mjesto ljestvice zahvaljujući teško izborenoj 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Spezije u susretu 13. kola.
Sport / Nogomet | 06. 11. 2022. u 00:45 Bljesak.info/Hina

Milan je bio apsolutni favorit u tom susretu te je dominirao prvim poluvremenom, ali postigao je samo jedan gol preko Thea Hernandeza (21).

U nastavku je Spezia krenula odlučnije te izjednačila preciznim udarcem Danielea Maldinija (59), igrača Milana na posudbi.

U 65. minuti Tonali je postigao sjajan gol s 20-ak metara, ali on je poništen zbog prekršaja na sredini igrališta u začetku akcije, pa je rezultat 1-1 stajao sve do pred sam kraj susreta. Veliko iznenađenje ipak je spriječio Giroud (89) spektakularnim volejom.

Strijelac pobjedničkoga gola nije dočekao kraj utakmice na terenu. Giroud je u 83. minuti dobio žuti karton, a kako je skinuo dres u proslavi gola dobio je drugi žuti, odnosno crveni.

Rade Krunić odigrao je cijeli susret za Rossonere.

Milan je na ljestvici drugi Milan sa 29 bodova, šest manje od vodećeg Napolija koji je ranije u subotu kao gost svladao Atalantu s 2-1 (2-1).