Kvalifikacije za SP

Srbija i Španjolska idu na Mundijal

Srbija je slavila s 2:1 protiv Portugala i izborila izravan plasman na Svjetsko prvenstvo u Kataru.
Sport / Nogomet | 14. 11. 2021. u 22:55 Bljesak.info

Reprezentacija Srbije plasirala se na Svjetsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u Kataru nakon što je u Lisabonu svladala izravnog konkurenta za plasman, Portugal, odlučujućim golom Aleksandra Mitrovića za 2:1 u 90. minuti utakmice.

Portugal je šokirao Srbiju već u drugoj minuti golom Sanchesa. Izjednačio je u 33. minuti Dušan Tadić. Za pobjedu Srbije u 90. minuti zabio je Aleksandar Mitrović.

Srbija ide dalje s 20 bodova, a u dodatne kvalifikacije ide Portugal s 17 bodova.

Od ostalih utakmica skupine A, Irska je pobijedila Luksemburg 3:0. Duffy je zabio u 68. minuti. Prednost na 2:0 u 75. minuti Ircima je donio Ogbene pa u 88. minuti Robinson. Ni Luksemburg ni Irska ne idu na SP.

Španjolska je pobijedila Švedsku 1:0 golom Morate u 86. minuti. Osigurali su izravan plasman na SP sa 19 bodova, a Švedska ide u dodatne kvalifikacije s 15 bodova.

Grčka i Kosovo odigrali su 1:1. Grci su poveli golom Masourasa u 41. minuti, da bi bivši igrač Dinama, Amir Rrahmani izjednačio u 76. minuti. Ni Grčka ni Kosovo ne idu na SP.