Liga B

Srbija i Škotska izborile plasman u elitni razred Lige nacija

Srbija je u izravnom dvoboju za odlazak među elitu svladala s 2:0 Norvešku, dok su Škotska i Ukrajina u borbi za Ligu A odigrale susret bez golova, a takav ishod odgovarao je Škotima.
Sport / Nogomet | 27. 09. 2022. u 23:08 Bljesak.info

U Ligi nacija, jakosna skupina B, promociju u viši rang natjecanja osigurale su Srbija i Škotska, te su se tako pridružile reprezentacijama Izraela i Bosne i Hercegovine.

Srbija je u izravnom dvoboju za odlazak među elitu svladala s 2:0 Norvešku predvođenu fantastičnim Haalandom.

Do pobjede u gostima kod Norvežana momčad Dragana Stojkovića 'Piksija' vodili su Dušan Vlahović (42. minuta) i Aleksandar Mitrović (52. minuta).

U drugom ogledu ove skupine Slovenija i Švedska odigrale su 1:1, Šeško je doveo Slovence u vodstvo, da bi pred kraj prvog poluvremena izjednačio Forsberg.

Šveđani na kraju napuštaju Ligu B i odlaze i niži rang natjecanja.

Standings provided by SofaScore

Škotska i Ukrajina u borbi za Ligu A odigrali su susret bez golova, a takav ishod odgovarao je Škotima.

Irska je u drugoj utakmici ove skupine pobijedila Armeniju s 3:2 te ih poslala u Ligu C.

BiH i Izrael osigurali su plasman u viši rang kolo prije kraja.