UEFA Liga nacija

Slovenci šokirali Norvežane, Srbija uvjerljiva protiv Švedske

U susretu 5. kola skupine 4 drugog jakosnog razreda Lige nacija Slovenija je u Ljubljani pobijedila Norvešku 2-1 osvojivši važne bodove u borbi za ostanak u Ligi B. U istoj skupini Srbija je pobiedila Švedsku 4-1.
Sport / Nogomet | 24. 09. 2022. u 23:31 Bljesak.info

Slovenija je pobjedom zakomplicirala i borbu za prvu poziciju koja vodi u viši rang natjecanja.

Domaćin je stigao do pobjede preokrenuvši rezultat u posljednjih 20 minuta. Norveška je povela u 47. minuti golom Erlinga Haalanda kojemu je to bio već šesti gol od sedam norveških u ovom natjecanju. Žan Karničnik je loše ispucao loptu pogodivši u leđa Mohameda Elyounoussija od kojeg se lopta odbila do napadača Manchester Cityja koji je znalački svladao Jana Oblaka.

Izjednačio je Andraž Šporar u 70. minuti, a pobjedu Sloveniji donio je Benjamin Šeško u 81. minuti.

Nogometaši Srbije pobijedili su Švedsku 4:1 u 5. kolu Lige B Lige nacija.

Tri gola zabio je Aleksandar Mitrović (18′, 46′, 50′), a jedan je još Srbiji dodao i Saša Lukić (70′). Jedini gol Šveđana zabio je Claesson u 15. minuti.

Mitroviću je ovo prvi hattrick u službenim utakmicama Srbije, a drugi ukupno u reprezentativnom dresu. GOLOVI

Sudbina Srbije o ulasku u najviši rang ovog natjecanja sada je u njihovim rukama jer u posljednjem kolu odlaze kod direktnog rivala, Norveške s kojom su trenutno izjednačeni na vrhu, oboje imaju 10 bodova.