Portugal

Sporting pobjedom protiv Porta preuzeo vrh ljestvice

U derbiju 14. kola portugalskog nogometnog prvenstva Sporting je u Lisabonu pobijedio Porto s 2-0 preuzevši vrh ljestvice.
Sport / Nogomet | 19. 12. 2023. u 00:15 Bljesak.info/Hina

Pobjedu Sportingu donijeli su Viktor Gyokeres golom u 11. minuti i Pote koji se upisao među strijelce nakon sat vremena igre na Gyokeresovu asistenciju.

Porto je od 50. minute igrao s igračem manje nakon što je Pepe rukom po licu udario Matheusa Reisa i za "nagradu" dobio crveni karton.

Gosti su u 72. minuti na trenutak vratili nadu golom Evanilsona, no radost je kratko trajala jer je pogodak poništen zbog zaleđa.

Sporting je ovom pobjedom preskočio Benficu koja je u nedjelju na gostovanju pobijedila Bragu s 1-0.

Jedini pogodak postigao je Casper Tengstedt već u 3. minuti susreta.

Sporting sada vodi s 34 boda, Benfica ima 33 boda, treći je Porto s 31 bodom, dok Braga na četvrtom mjestu ima 29 bodova.