Vjerovali ili ne

Porto prvi put pobjednik portugalskog Liga kupa

Pobjedom u finalu protiv lisabonskog Sportinga (2-0) na stadionu u Leiriji, FC Porto je konačno osvojio ovaj trofej nakon svog petog finala u natjecanju.
Sport / Nogomet | 29. 01. 2023. u 00:05 Bljesak.info

Porto je u subotu prvi put u svojoj povijesti osvojio portugalski Liga kup pobjedom u finalu protiv lisabonskog Sportinga (2-0) na stadionu u Leiriji.

Momčad Sergia Conceiçaa povela je preko Kanađanina Stephena Eustaquia u 13.minuti, a nakon što je Sportingu isključen Paulinha (72), Porto je u završnici utakmice dovršio posao pogotkom glavom Ivana Marcana (86.). GOLOVI

Tako je FC Porto konačno osvojio ovaj trofej nakon svog petog finala u natjecanju, javila je Hina.

U domaćem prvenstvu Porto je treći, osam bodova iza vodeće Benfice i jedan iza drugoplasirane Sporting Brage.