Superkup Portugala

Musa i Di Maria donijeli Benfici naslov protiv Porta

Prvo je Di Maria zabio za vodstvo Benfice, a samo nekoliko minuta kasnije hrvatski napadač Petar Musa našao se u ulozi strijelca.
Sport / Nogomet | 10. 08. 2023. u 00:25 Bljesak.info

Nogometaši Benfice uzeli su prvi trofej sezone, portugalski Superkup nakon što su u Aveiru bili bolji od Porta 2:0.

Prvi gol pao je nakon sat vremena igre, Di Maria je zabio za vodstvo Benfice, a samo nekoliko minuta kasnije hrvatski napadač Petar Musa našao se u ulozi strijelca.

FC Porto je uvjerljivo vodeća portugalska momčad po broju naslova u nacionalnom Superkupu - čak 23 puta izlazili su kao pobjednici.

Benfica se sada izjednačila sa Sportingom, oba kluba imaju po devet titula. Tri naslova ima Boavista, a jedanput je slavila Vitoria Guimaraes.

Zanimljivo, Benfica je čak 13 puta poražena u finalu natjecanja Supertaça Cândido de Oliveira, kako se slžbeno zove portugalski superkup.