Londonski derbi

Slavlje West Hama na gostovanju kod Tottenhama

Nogometaši West Ham Uniteda produbili su krizu u Tottenham Hotspuru pobjedom 2-1 na gostovanju na sjeveru Londona.
Sport / Nogomet | 07. 12. 2023. u 23:40 Bljesak.info

Za momčad Angea Postecogloua ovo je bio četvrti poraz u zadnjih pet prvenstvenih nastupa, pa je Tottenham s 27 bodova ostao ne petoj poziciji, a West Ham je došao na samo tri boda od Spursa i nalazi se na devetom mjestu.

Tottenham je opsjedao gostujući gol u prvom poluvremenu, a domaća momčad je povela već u 11. minuti pogotkom Cristiana Romera.

No, u drugom dijelu je uslijedio preokret, a svojim su ga golovima donijeli Jarrod Bowen (52) i James Ward-Prowse (74).

Sažetak utakmice OVDJE

Nakon odličnog ulaska u sezonu, Tottenham je prvi put od 2008. godine izgubio tri domaće prvenstvene utakmice u nizu (1-4 protiv Chelseaja, 1-2 od Aston Ville i također 1-2 protiv West Hama).

Everton je na svom Goodison Parku svladao Newcastle s 3-0 i tako prvi put izašao iz zone ispadanja, nakon što mu je Engleski nogometni savez (FA) oduzeo deset bodova, zbog nepridržavanja financijskih pravila, piše Hina.

Engleska - 15. kolo:

Everton - Newcastle 3-0 (McNeil 79, Doucoure 86, Beto 90+6)
Tottenham - West Ham 1-2 (Romero 11 / Bowen 52, Ward-Prowse 74)

Odigrano u utorak i srijedu:

Aston Villa - Manchester City 1-0 (Bailey 74)
Manchester United - Chelsea 2-1 (McTominay 19, 69 / Palmer 45)
Brighton - Brentford 2-1 (Gross 31, Hinshelwood 52 / Mbeumo 27-11m)
Crystal Palace - Bournemouth 0-2 (Senesi 25, Moore 90+2)
Fulham - Nottingham Forest 5-0 (Iwobi 30, 73, Jimenez 34, 54, Cairney 86)
Sheffield United - Liverpool 0-2 (Van Dijk 37, Szoboszlai 90+4)
Wolverhampton - Burnley 1-0 (Hee-Chan 42)
Luton - Arsenal 3-4 (Osho 25, Adebayo 49, Barkley 57 / Martinelli 20, Gabriel Jesus 45, Havertz 60, Rice 90+7)