Premier League

Everton bježi iz zone ispadanja, razbili Newcastle na Goodisonu

Nogometaši Evertona ostvarili su veliku pobjedu od 3:0 nad ekipom Newcastlea u meču 15. kola Premier lige. Karamele su na Goodison Parku očito imale gorak okus za Svrake.
Sport / Nogomet | 07. 12. 2023. u 23:11 Bljesak.info

Odličan meč, obilježen velikom borbom, odigrala su dva tima na Goodison Parku i prosto je nevjerojano da do desetak minuta prije kraja nije bilo golova.

U moru dobrih prilika najbolje su imali Dominic Calvert-Lewin i Dwight McNeill za Everton, odnosno Miguel Almiron i Kieran Tripier na drugoj strani prije nego što se konačno zatresla mreža gostiju.

U 79. minuti pogriješio je do tog trenutka jedan od najboljih igrača u crno-belim dresovima Kieran Tripier što je iskoristio Dwight McNeill i drugi meč zaredom postigao gol za Everton – 1:0.

Pokušali su gosti stići bar do poravnanja, međutim sve njihove nade pokopao je Abdulaye Doucure u 86. minutu nakon nove greške Tripiera i asistencije strijelca prvog gola McNeilla.

Završno čerupanje Svraka uslijedilio je u sedmoj minuti sudačke nadoknade, Portugalac Beto tek što je ušao u igru sjajno je istrčao kontru i poslao loptu kroz noge vrataru Dubravki za 3:0, javlja Sport Klub.

Najzanimljiviji trenuci OVDJE

Najveća je to pobjeda Evertona i najveći poraz Newcastlea u ovoj sezoni.

Ekipa Seana Dychea je nakon ove pobjede pobjegla iz zone ispadanja i sad ima 10 bodova, jedan više od Lutona na prvom mjestu ispod crte koja vodi u niži rang.

Valja pododsjetiti da je Everton kažnjen oduzimanjem 10 bodova zbog kršenja pravila financijskog fair playa engleske Premijer lige.

Engleska - 15. kolo:

Everton - Newcastle 3-0 (McNeil 79, Doucoure 86, Beto 90+6)
Tottenham - West Ham 1-2 (Romero 11 / Bowen 52, Ward-Prowse 74)

Odigrano u utorak i srijedu:

Aston Villa - Manchester City 1-0 (Bailey 74)
Manchester United - Chelsea 2-1 (McTominay 19, 69 / Palmer 45)
Brighton - Brentford 2-1 (Gross 31, Hinshelwood 52 / Mbeumo 27-11m)
Crystal Palace - Bournemouth 0-2 (Senesi 25, Moore 90+2)
Fulham - Nottingham Forest 5-0 (Iwobi 30, 73, Jimenez 34, 54, Cairney 86)
Sheffield United - Liverpool 0-2 (Van Dijk 37, Szoboszlai 90+4)
Wolverhampton - Burnley 1-0 (Hee-Chan 42)
Luton - Arsenal 3-4 (Osho 25, Adebayo 49, Barkley 57 / Martinelli 20, Gabriel Jesus 45, Havertz 60, Rice 90+7)