Premier League

Manchester City i Tottenham odigrali 3:3

U posljednjoj utakmici 14. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City i Tottenham Hotspur su igrali 3-3 (2-1).
Sport / Nogomet | 03. 12. 2023. u 22:20 Bljesak.info

U startu sjajne utakmice u prvom je planu bio kapetan gostiju Son koji je u šestoj minuti iz protunapada doveo svoju momčad u vodstvo, a tri minute potom je poravnao autogolom kada je koljenom skrenuo loptu u vlastitu mrežu.

City je poveo preko Fodena u 31. minuti nakon filigranske malonogometne akcije, no sredinom nastavka Lo Celso je preciznim udarcem s 20-ak metara izjednačio na 2-2 u 69. minuti.

Domaći su do nove prednosti stigli u 81. minuti kada je Grealish natrčao na prizemni ubačaj Haalanda i zabio za 3-2, da bi na konačnih 3-3 poravnao Kuluševski nadskočivši Kea u 90. minuti.

Sažetak utakmice OVDJE

City je ovim remijem ostao treći sa 30 bodova, tri manje od vodećeg Arsenala, a jednim manje od drugog Liverpoola.

Tottenham je, pak, pet sa 27 bodova, dva manje od četvrte Aston Ville, a jednim više od šestog Newcastle Uniteda.

Ranije u nedjelju je Liverpoola stigao do dramatične 4-3 (2-2) domaće pobjede protiv Fulhama, piše Hina.

Rezultati 14. kola,

Subota:

Arsenal - Wolverhampton Wanderers 2-1 (Saka 6, Oedegaard 13 / Matheus Cunha 86)
Brentford - Luton Town 3-1 (Maupay 49, Mee 56, Baptiste 81 / Brown 76)
Burnley - Sheffield United 5-0 (Rodriguez 1, Bruun Larsen 29, Amdouni 73, Koleosho 75, Brownhill 80)
Nottingham Forest - Everton 0-1 (McNeil 67)
Newcastle United - Manchester United 1-0 (Gordon 56)

Nedjelja:

Bournemouth - Aston Villa 2-2 (Semenyo 10, Solanke 52 / Bailey 20, Watkins 90)
Chelsea - Brighton and Hove Albion 3-2 (Fernandez 17, 65-11m, Colwill 21 / Buonanotte 43, Joao Pedro 90+2)
Liverpool - Fulham 4-3 (Leno 20-ag, MacAllister 38, Endo 87, Alexander-Arnold 88 / Wilson 24, Tete 45+3, De Cordova-Reid 80)
West Ham United - Crystal Palace 1-1 (Kudus 13 / Edouard 53)
Manchester City - Tottenham Hotspur 3-3 (Son 9-ag, Foden 31, Grealish 81 / Son 6, Lo Celso 69, Kuluševski 90)