Premier League

Slavlje Newcastlea kod Tottenhama

Newcastle United je iznenadio Tottenham Hotspur na gostovanju u Londonu svladavši domaće s 2-1 (2-0), što je za momčad sa sjevera Engleske četvrta pobjeda u posljednjih pet nastupa u Premier ligi.
Sport / Nogomet | 23. 10. 2022. u 19:55 Bljesak.info

Callum Wilson je u 31. minuti iskoristio izlijetanje domaćeg vratara Huga Llorisa izvan kaznenog prostora, gdje je prvi došao do lopte, ali se zabio u igrača gostiju.

Wilson je potom prvi bio na lopti i preciznim lobom pogodio mrežu. U 40. minuti Miguel Almiron se sjajno sjurio po desnoj strani u kazneni prostor te s na ulazu u peterac poslao loptu ispod Llorisa za 2-0.

Momčad Antonija Contea pokušala je doći do preokreta u drugom poluvremenu, ali sve što je uspjela bio je utješni pogodak Harryja Kanea u 54. minuti, piše Hina.

Engleska - 13. kolo

A. Villa - Brentford 4-0 (Bailey 2, Ings 7, 14, Watkins 59)
Leeds - Fulham 2-3 (Rodrigo 20, Summerville 90+1 / Mitrović 26, Reid 74, Willian 84)
Southampton - Arsenal 1-1 (S. Armstrong 65 / Xhaka 11)
Wolverhampton - Leicester 0-4 (Tielemans 8, Barnes 19, Maddison 66, Vardy 80)
Tottenham - Newcastle 1-2 (Kane 54 / Wilson 31, Almiron 40)