Debakl Širokog

Velež deklasirao Široki i praktično osigurao polufinale Kupa

Mostarski Velež s uvjerljivih 4:0 svladao je Široki Brijeg u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine.
Sport / Nogomet | 02. 03. 2022. u 20:36 M.V. | Bljesak.info

Mostarski Velež napravio je ogroman korak ka plasmanu u polufinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Rođeni su u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa s visokih 4:0 deklasirali Široki Brijeg i prolaz trebaju samo potvrditi u uzvratu na Pecari za dva tjedna.

Opet je junak Rođenih bio Nermin Haskić. Novi napadač Veleža "nazabijao" se golova u pripremama, zabio je oba pogotka u prvoj proljetnoj utakmici protiv Željezničara (2:0), a i sada je bio strijelac dva gola.

Haskić je prvi gol zabio u 36. minuti, nakon što je Dario Miškić nakratko odbio udarac Radovca, a u 63. minuti iskoristio je pogrešku obrane gostiju. Osam minuta ranije pogodak za 2:0 postigao je Alen Dejanović.

Nakon trećeg gola obrana Širokog se raspala, pa je Velež stigao i do četvrtog pogotka. Strijelac za težak poraz Širokog Brijega bio je kapetan Veleža Samir Radovac.

Široki je u samoj završnici mogao barem ublažiti poraz, no Slaviša Bogdanović sjajno je intervenirao i sačuvao svoju mrežu.