La Liga

Sevilla s 2:0 slavila kod Valencije, uspješan i Atletico Madrid

Novom pobjedom Sevilla je napravila mali pomak te je trenutačno na 12. mjestu ljestvice. Valencia se i dalje koprca u golemim problemima te je i dalje u opasnoj zoni ispadanja.
Sport / Nogomet | 17. 04. 2023. u 00:30 Bljesak.info/Hina

U posljednjem nedjeljnom susretu 29. kola španjolske La Lige nogometaši Seville su u gostima pobijedili Valenciju 2-0.

Tom pobjedom Sevilla je napravila mali pomak te je trenutačno na 12. mjestu ljestvice. Valencia se i dalje koprca u golemim problemima te je i dalje u opasnoj zoni ispadanja. Ima isti broj bodova kao pretposljednji Espanyol, dok joj za tri boda bježi Almerija koja je na 17. mjestu.

Sevilla je suparnika slomila u drugom poluvremenu kada su postignuti pogoci. Prvo se Francuz Loic Bade najbolje snašao nakon kornera, u 55. minuti te iz blizine pogodio za 1-0. Nakon lijepe i brze akcije, dvadeset minuta kasnije, Suso je povećao na 2-0.

Rezultat se više nije mijenjao, a Valencia je od 84. imala igrača manje nakon isključenja Moribe.

Nogometaši madridskog Atletica osvojili su tri domaća boda nakon što su s 2-1 svladali Almeriju.

Junak pobjede Atletica bio je francuski nogometaš Antoine Greizmann koji je bio dvostruki strijelac. Oba gola Griezmann je zabio u prvom poluvremenu. U petoj minuti je pogodio glavom iz blizine, a u 43. minuti je okončao vrlo lijepu akciju domaće momčadi.

Almeria je u 37. minuti izjednačila i to nakon pogreške domaće momčadi. Lopta je tada došla do Leaa Baptistaa čiji je udarac skrenuo domaći igrač Gimenez, a lopta se zakoprcala u mreži Atletica.

U nastavku su obje momčadi imale dosta prilika, ali se rezultat nije mijenjao. Almeria je u završnici žestoko stisnula, ali ipak nije osvojila bod.

Posljednju će utakmicu kola u ponedjeljak odigrati Celta - Mallorca.