Primera División

Barca već treću utakmicu u nizu ne može zabiti gol, uspon Girone

Bez pobjednika, ali i golova, završila je utakmica 29. kola španjolske Primere zmeđu nogometaša Getafea i Barcelone.
Sport / Nogomet | 16. 04. 2023. u 18:43 Bljesak.info

Time Barcelona treću utakmicu u nizu nije postigla gol. Nakon domaćeg poraza 0:4 u Kupu kralja od madridskog Reala, prije ovog susreta je još remizirala bez pogodaka na svom Camp Nou protiv Girone.

Većinu utakmice Barcelona je napadala, pogotovo u prvom poluvremenu, no čvrsti domaći obrambeni blok nije uspjela probiti. Djelomično je Barcelona pojačala s napadima u završnici susreta, ali dalekometni pokušaji Raphinhe i Gavija nisu pronašli cilj.

Na kraju je mogla biti kažnjena, ali je u 87. minuti domaći napadač Borja Mayoral pucao pored vrata.

Getafe je time osvojio veliki bod u svojoj borbi ne bi li i dalje ostao u eliti. Trenutačno se popeo na 15. mjesto ljestvice. Barcelona je i dalje uvjerljivo prva te ima 11 bodova više od madridskog Reala.

Nogometaši Girone nastavili su pozitivan niz te su na domaćem terenu svladali Elche 2-0.

Krajem prvog poluvremena Castellanos je postigao uvodni pogodak na utakmici, a pitanje pobjednika je riješeno u 70. minuti kada je Oriol Romeu postigao pogodak za 2-0.

Girona se time popela na deveto mjesto ljestvice, a u posljednje četiri ligaške utakmice ostvarila je dvije pobjede i dva remija. Elche je gotovo prežaljen na samom dnu ljestvice, ovo mu je bio četvrti prvenstveni poraz u nizu.

Girona je upisala jubilarnu desetu pobjedu ove sezone, a Elche dvadeseti poraz.