Kup kralja

Sevilla, Athletic, Real Sociedad, Celta i Mallorca izborili četvrtfinale

Nogometaši Seville, Athletica Bilbao, Real Sociedada, Celte Vigo i Mallorce izborili su plasman u četvrtfinale španjolskog Kupa kralja.
Sport / Nogomet | 17. 01. 2024. u 22:51 Bljesak.info

Nogometaši Celte Vigo prošli su u četvrtfinale Kupa kralja nkon gostujuće pobjede nad Valencijom 3-1.

De la Torre i Douvikas (2) bili su strijelci za Celtu, dok je za Valenciju s bijele točke pogodio Pepelu.

Real Sociedad je golovima Oyarzabala (11m) i Mikela Merina bio bolji od Osasune u Pamploni te je također prošao za jednu rundu dalje.

Četvrtfinale španjolskog Kupa kralja izborio je i Athletic Bilbao koji je dan ranije sa 2-0 porazio Alaves.

Oba gola zabio je Asier Villalibre (28, 60).

Dalje ide i Mallorca koja je na gostovanju pobijedila drugoligaša Tenerife nakon produžetaka sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Kanađanin Cyle Larin u 120. minuti.

Sevilla je na gostovanju pobijedila Getafe s 3-1.

Gosti su poveli već u osmoj minuti golom Sergia Ramosa, no u 23. minuti je izjednačio Jaime Mata.

U drugom dijelu gosti su prelomili utakmicu s dva gola Isaaca Romera (48, 55).

U četvrtak će snage odmjeriti Unionistas - Barcelona te Atletico Madrid - Real Madrid.