Dominacija domaćih

Šestica Wolfsburga

Eintracht je očekivano sredio Schalke 3:0, ali su gosti tek u finišu pali. Lindstrom je pogodio za 1:0, dok su posao završili Borré i Buta. Eintracht se tako probio na drugo mjesto ljestvice s 30 bodova, koliko na trećem broji i Union Berlin.
Sport / Nogomet | 21. 01. 2023. u 20:05 Bljesak.info

Domaće momčadi bile su vrlo uvjerljive u nastavku sezone na terenima Bundeslige. Igrano je 16. kolo, u kojem je
najuvjerljiviji bio Wolfsburg Nike Kovača. Njegova momčad je razbila Freiburg s visokih 6:0 za petu uzastopnu prvenstvenu pobjedu. Gosti su rani upali u probleme, već nakon 120 sekundi igre, akciju Winda i Gerhardta je završio Wimmer.

Iste aktere smo imali u 28. minuti, Wimmer je sada asistent, strijelac Wind. Raspoloženi Jonas Wind je drugi golom postavio konačan rezultat ali samo za prvo poluvrijeme. Gerhardt golijadu nastavlja u 56. minuti preciznim udarcem, a njemu će se priključiti Ridle Baku deset minuta prije odmora. Priču je zaključio Waldschmidt u sudačkoj nadoknadi. Ovom pobjedom je Wolfsburg preskočio Borussiju Dortmund na tabeli pa je sada šesti.

Stuttgart i Mainz remizirali su 1:1, za domaćine je poentirao Guirassy (36), a Ingvartsen je poravnao s bijele točke četiri minute kasnije.

Hoffenheim je poveo preko Beboua, ali su u posljednjih dvadeset minuta utakmice preokret kreirali Doekhi (dvostruki strijelac) i Leweling u 96. minuti za novo slavlje Union Berlina.

Istim rezultatom je završio susret Bochuma i Herthe. Hoffman je osigurao početnu prednost domaćem sastavu, dok je u posljednjim trenucima Schlotterbeck istu udvostručio. Nakon drugog gola Hoffmana sve je bilo jasno. Serdar je tek ublažio poraz gostiju iz Berlina.