La Liga

Real Madrid kiksao protiv Raya, Girona sama na vrhu

Tjedan dana nakon što je u "El Clasicu" na gostovanju porazio Barcelonu, Real Madrid je u susretu 12. kola Primere na Santiago Bernabeu kiksao odigravši tek 0-0 protiv Rayo Vallecana.
Sport / Nogomet | 05. 11. 2023. u 23:25 Bljesak.info/Hina

"Kraljevski klub" je lomio gostujući sastav, ali nije uspio slomiti Rayo, koji je osvojio prvi bod na Santiago Bernabeu nakon 11 uzastopnih poraza.

Posljednji bod u Realovom dvorištu Rayo je osvojio u ožujku 2000. godine odigravši 0-0, a nakon toga je nanizao 11 poraza uz razliku pogodaka 42-10.

Real je tijekom susreta imao 63 posto posjeda lopte, a uputio je 22 udarca prema suparničkim vratima pri čemu pet u okvir gola.

S druge strane Rayo je uputio tek tri udarca, no niti jedan u okvir Kepina gola. Domaćin je imao i 11 kornera, a suparnik tek jedan. Međutim, nije pomoglo, piše Hina.

Sažetak utakmice OVDJE

U ranije odigranom susretu Athletic Bilbao je na gostovanju pobijedio Villarreal sa 3-2 umalo ispustivši tri gola prednosti.

Gosti su poveli već u drugoj minuti golom Ruiza de Galarreta, da bi Nico Williams u 22. minuti i Inaki Williams osam minuta kasnije doveli Athletic do uvjerljivih 3-0.

Sve do same završnice činilo se kako će gosti rutinski do bodova, no uslijedila je "luda" završnica. Gerard Moreno je 86. minuti smanjio, a samo minutu kasnije Alexander Sorloth je zabio za 2-3.

Domaćin je u preostalom vremenu jurnuo po izjednačenje, ali nije uspio zabiti i treći gol u osam minuta koliko se još igralo.

Najzanimljiviji trenuci OVDJE

Alaves je sa 1-0 pobijedio Almeriju, a identičnim rezultatom je Valencia bila bolja od Granade.

Španjolska - 12. kolo:

Alaves - Almeria 1-0 (Sedlar 80)
Valencia - Granada 1-0 (Pepelu 45+7-11m)
Villarreal - Athletic 2-3 (Moreno 86, Sorloth 87 / Da Galarreta 2, N.Williams 22, I.Williams 30)
Real Madrid - Rayo V. 0-0

U subotu:

Osasuna - Girona 2-4 (Budimir 25, 55 / Martin 16, Dovbik 71, Cigankov 80, Garcia 90)
Betis - Mallorca 2-0 (Willian Jose 7, Perez 65)
Celta - Sevilla 1-1 (Starfelt 22 / En Nesyri 84)
Real S. - Barcelona 0-1 (Araujo 90+4)