La Liga

Barcelona golom u 94. minuti do pobjede u San Sebastianu

Nogometaši Barcelone ostvarili su vrijednu minimalnu pobjedu 0:1 na gostovanju kod Real Sociedada, a do nje su stigli pogotkom u zadnjoj minuti sučevog dodatka, čime su na ljestvici preskočili madridski Atletico.
Sport / Nogomet | 04. 11. 2023. u 23:37 Bljesak.info

Osmu prvenstvenu pobjedu Kataloncima je donio Ronald Araujo u četvrtoj minuti sudačke nadoknade nakon ubačaja Ilkaya Gundogana.

Suci na terenu prvo su označili da je golu prethodilo zaleđe, ali je VAR tehnologijom ustanovljeno da je Araujo u trenutku upućivanja lopte bio u dopuštenom položaju u odnosu na suparničke igrače, pa je odluka promijenjena i gol je priznat.

Najzanimljiviji trenuci OVDJE

Barcelona sada ima 27 bodova i nalazi se na trećem mjestu, jedan bod iza Real Madrida koji ima utakmicu manje, te četiri boda iza senzacije španjolskog prvenstva, vodeće Girone.

Hrvatski napadač Ante Budimir opet je bio u ulozi strijelca za Osasunu za koju je upisao dva pogotka, no njegova je momčad poražena na svom terenu od Girone 2:4.

Budimir, povratnik među Vatrene, prvo je bio strijelac izjednačujućeg pogotka za 1:1, a potom je zabio i za vodstvo od 2:1.

Gosti iz Girone poveli su u 16. minuti preko Ivana Martina, a uslijedio je preokret u režiji hrvatskog napadača. Budimir je u 25. minuti zabio za 1:1 upisavši treći prvenstveni pogodak u tri utakmice, a šesti u svim natjecanjima.

No, na tome nije stao, u 55. minuti donio je vodstvo svojoj momčadi zabivši glavom nakon odlične asistencije Johana Mojice.

Ipak, do kraja dvoboja Girona, najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela španjolskog prvenstva, do kraja utakmice upisala je još tri pogotka za konačnih 4:2.

U 71. minuti za 2:2 zabio je Ukrajinac Artem Dovbik, potom je njegov sunarodnjak Viktor Cigankov u 80. minuti bio strijelac za 3:2, a konačnih 4:2 za Gironu postavio je Aleix Garcia u 90. minuti.

GOLOVI

Celta i Sevilla osvojili su po bod u pretposljednjem dvoboju 12. kola odigravši u Vigu 1-1. Strijelci su bili Starfelt u 22. minuti i En Nesyri u 84.

Sažetak utakmice OVDJE

Španjolska - 12. kolo

Osasuna - Girona 2-4 (Budimir 25, 55 / Martin 16, Dovbik 71, Cigankov 80, Garcia 90)
Betis - Mallorca 2-0 (Willian Jose 7, Perez 65)
Celta - Sevilla 1-1 (Starfelt 22 / En Nesyri 84)
Real S. - Barcelona 0-1 (Araujo 90+4)