Serie A

Salernitana uzela bod Milanu, pogodak Rebića

Nogometaši Milana načinili su veliki kiks u borbi za naslov prvaka nakon što su u susretu 26. kola Serie A odigrali tek 2-2 na gostovanju kod "fenjeraša" Salernitane.
Sport / Nogomet | 19. 02. 2022. u 23:24 Bljesak.info

Milan je na Arechiju u Salernu poveo već u petoj minuti golom Juniora Messiasa i činilo se kako će Rossoneri lagano do bodova.

No Salernitana je okrenula rezultat preko Federica Bonazzolija (29) i Milana Đurića (72).

Hrvatski napadač Ante Rebić vratio je goste u život izjednačivši u 77. minuti na 2-2 sjajnim udarcem s više od 20 metara. Rebić je svoj drugi gol ove sezone zabio 15 minuta nakon što je ušao u igru.

Gosti su u preostalom vremenu jurnuli i po treći gol, međutim Salernitana se uspjela obraniti, piše Hina.

U ranije odigranom susretu Verona je odigrala 2-2 na gostovanju kod Rome premda je vodila 2-0 nakon 20 minuta igre.

Zanimljivo, Verona je bila na pragu prve gostujuće pobjede protiv Rome nakon 1973. godine, ali ipak nije uspjela. Roma sada ima 19 pobjeda i šest remija protiv Verone na Olimpicu.

Gosti su poveli već u petoj minuti golom Antonina Baraka, a u 20. minuti Adrien Tameze je zabio za 2-0. U 32. minuti Tudorova ekipa je zabila i treći gol, no pogodak Giovannija Simeonea je poništen zbog zaleđa nakon asistencije VAR-a.

U nastavku susreta odabranici Josea Mourinha su zaigrali daleko bolje. Cristian Volpato je smanjio u 65. minuti, a na 2-2 je postavio Edoardo Bove u 84. minuti.

U prvom subotnjem susretu Sampdoria je pobijedila Empoli sa 2-0, a junak dvoboja bio je dvostruki strijelac Fabio Quagliarella (14, 29).

Za Sampu je to bila druga pobjeda u zadnja tri kola, dok je Empoli produžio crnu seriju bez ligaškog slavlja na čak devet kola. Sampdoria drži 14. mjesto sa 26 bodova, dok je Empoli na 11. poziciji s pet boodva više.