Rođeni s tri boda iz Tuzle

Rutinska pobjeda Veleža kod Slobode

Golovima Armana Džankovića i Mehmeda Ćosića Velež je na Tušnju s 2:1 porazio tuzlansku Slobodu.
Sport / Nogomet | 10. 04. 2022. u 18:42 M.V. | Bljesak.info

Mostarski Velež je nakon tri vezana premijerligaška poraza, sada opet u seriji pobjeda. Rođeni su u pet dana pobijedili dva tuzlanska kluba. Nakon 4:0 nad Tuzlom u Kupu, u nedjelju je pala i Sloboda (2:1).

Momčad Feđe Dudića je na tradicionalno teškom terenu Tušnja slavila s 2:1, golovima u oba poluvremena.

Poveli su u 29. minuti kada je nakon dodavanja Radovca mladi Arman Džanković "okrenuo" svog čuvara i pogodio Slobodin gol. Velež je nakon vodstva bez većih problema čuvao svoja vrata, a onda u 79. minuti potvrdio pobjedu.

Nemanja Anđušić je bio asistent, a strijelac Mehmed Ćosić, bivši Slobodin junior koji nije htio slaviti pogodak. Sloboda je u samoj završnici nakon kornera postigla gol preko Emira Jusića, ali bilo je to prekasno da nešto naprave.

Velež će i idućem kolu gostovati, a već u petak mora putovati u Bijeljinu.