Talijansko prvenstvo

Roma slavila protiv Torina

Roma je do pobjede stigla na krilima sjajnog Argentinca Paula Dybale koji je postigao sva tri gola za domaći sastav.
Sport / Nogomet | 26. 02. 2024. u 20:55 Bljesak.info

U susretu 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu pobijedila Torino, kojeg vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, sa 3-2.

Roma je do pobjede stigla na krilima sjajnog Argentinca Paula Dybale koji je postigao sva tri gola za domaći sastav. Dybala je time stigao do brojke od 11 golova u prvenstvu ove sezone, više od njega zabili su tek Lautaro Martinez (22), Dušan Vlahović (15) i Oliver Giroud (12).

Dybala je doveo Romu u vodstvo u 42. minuti golom iz kaznenog udarca, no Torino je samo dvije minute kasnije izjednačio preko Duvana Zapate. Dybala je u 57. minuti sjajnim udarcem sa 25 metara doveo Romu do nove prednosti, a u 69. minuti je pogodio i za 3-1.

Tračak nade Torinu je donio Dean Huijsen zabivši autogol u 89. minuti za 3-2, no više od toga nije išlo. Nikola Vlašić je za goste odigrao cijeli susret, prenosi Hina.

Bila je to peta Romina pobjeda u posljednjih šest kola, dok je Torino upisao drugi uzastopni poraz, a u posljednjih pet kola samo je jednom slavio.

Večeras se još sastaju Fiorentina i Lazio.

Roma je i dalje šesta s 44 boda, dok je Torino na desetoj poziciji s 36 bodova. Na vrhu je Inter sa 66 bodova.

Serie A, 26. kolo:

Roma - Torino 3-2 (Dybala 42-11m, 57, 69 / Zapata 44, Huijsen 89)

Fiorentina - Lazio (20.45)

Nedjelja:

Milan - Atalanta 1-1 (Rafael Leao 3 / Koopmeiners )

Lecce - Inter 0-4 (Martinez 15, 56, Frattesi 54, De Vrij 67)

Cagliari - Napoli 1-1 (Luvumbo 90+6 / Osimhen 65)

Juventus - Frosinone 3-2 (Vlahović 3, 32, Rugani 90+5 / Cheddira 14, Brescianini 27)

Subota:

Sassuolo - Empoli 2-3 (Pinamonti 54-11m, Ferrari 77 / Luperto 11, Niang 64-11m, Bastoni 90+4)

Salernitana - Monza 0-2 (Maldini 78, Pessina 83)

Genoa - Udinese 2-0 (Retegui 36, Bani 40)