Prva HNL

Rijeka svladala Hajduk na Poljudu; Dinamo kao gost nadigrao Osijek

Nogometaši Rijeke odnijeli su sva tri boda s Poljuda, svladavši domaći Hajduk s 2:1. Uspješan je kao gost bio i Dinamo, koji je nadigrao Osijek u Gradskom vrtu s 2:0.
Sport / Nogomet | 30. 08. 2021. u 00:05 Bljesak.info

Nogometaši Rijeke odnijeli su sva tri boda s Poljuda, gdje su u posljednjoj utakmici 7. kola HT Prve lige u jadranskom derbiju svladali domaći Hajduk s 2:1 (2:0).

Rijeka je povela u 21. minuti pogotkom Ivana Tomečaka, a na 2:0 je prednost gostiju povećao Josip Drmić.

Hajduk je bolju igru u drugom poluvremenu okrunio pogotkom Josipa Eleza u 54. minuti, ali do izjednačenja domaća momčad nije uspjela doći.

U prvom nedjeljnom derbiju odigranom u Osijeku, Dinamo je s 2:0 pobijedio domaćina.

Strijelac prvog pogotka bio je Kristijan Jakić u 33. minuti, a do konačnih 2:0 Zagrepčani su došli autogolom Danijela Lončara.

Tako su Dinamo i Rijeka s 13 bodova iz šest utakmice zasjeli na prva dva mjesta prvenstvene ljestvice. Trećeplasirano Hajduk je iz sedam nastupa ostao na 13 bodova, baš kao i Osijek koji je na četvrtom mjestu.