Jadranski debri

Rijeka srušila Hajduk na prepunom Poljudu i preuzela vrh

U derbiju 20. kola SuperSport HNL-a Rijeka je na ispunjenom Poljudu preokretom pobijedila Hajduk sa 2-1 preuzevši vrh ljestvice.
Sport / Nogomet | 28. 01. 2024. u 22:24 Bljesak.info

Bio je žestok derbi u kojem je Hajduk poveo golom Marka Livaje u 15. minuti, a Rijeka okrenula rezultat golovima Jorgea Obregona (55) i Lindona Selahija (75).

Rijeka je ovom pobjedom preuzela vrh ljestvice sa 41 bodom koliko ima i Hajduk, ali uz slabiju razliku pogodaka.

Bio je ovo treći Jadranski derbi ove sezone, u oba prethodna pobjedu je odnijela domaća ekipa.

Hajduk je slavio na Poljudu u 2. kolu s minimalnih 1-0, a Rijeka je u 11. kolu na Rujevici slavila sa 1-0. Ovoga puta slavili su gosti.

Mislav Karoglan u ovom susretu nije mogao računati na ozlijeđene Darija Melnjaka i Ferra, dok je Ismael Diallo s reprezentacijom Obale Bjelokosti na Afričkom kupu nacija.

Željko Sopić je bio bez iskusnih stopera, Mateja Mitrovića i Emira Dilavera.

Uoči početka susreta navijačima Hajduka predstavljena su nova pojačanja Ivan Perišić i Josip Brekalo koji su prošetali poljudskim travnjakom uz ovacije tribina.

Hajduk je poveo u 15. minuti.

Sigur je poslao centaršut na drugu stranu šesnaesterca do Kleinheislera koji je vratio loptu u sredinu do Livaje, a ovoj pucao glavom pogodovši za 1-1.

Bilo je to praktički sve što su gledatelji vidjeli u prvom dijelu.

Rijeka je uspjela izjednačiti u 55. minuti. Smolčić je ubacio iz auta sve do peterca, Obregon, koji je ušao na poluvremenu, primio je loptu, potom poluškaricama zakucao loptu u gol za 1-1.

Samo sedam minuta kasnije Rijeka je još jednom zatresla mrežu Hajduka.

Pašalić je ubacio iz slobodnog udarca, a Goda u gužvi uspio ugurati loptu u mrežu.

Međutim, pogodak je poništen nakon provjere VAR-a jer je Goda igrao rukom prije nego je zabio gol.

U 75. minuti sve je bilo čisto i Rijeka je povela sa 2-1 fantastičnim golom Lindona Selahija.

Obrana Hajduka nije najbolje raščistila situaciju, lopta je došla do veznjaka Rijeke koji je pogodio punom, iz voleja i sa 13-14 metara iskosa silovito pogodio za 2-1.

Igralo se čak 11 minuta sudačke nadoknade, a Hajduk je u petoj minuti nadoknade ostao s igračem manje jer je Livaja zbog ozljede gležnja odšepao do klupe, javlja HRT.