Riječani dominantni

Rijeka izborila playoff Konferencijske lige; Osijek bez šansi

Rijeka je s ukupnih je 5:2 izbacila škotski Hibernian i plasirala se u playoff Konferencijske lige gdje će igrati protiv PAOK-a. Osijek je nakon 2:4 u Bugarskoj, igrao 1:1 kod kuće protiv CSKA-a.
Sport / Nogomet | 12. 08. 2021. u 23:16 Bljesak.info

Rijeka je protiv Hibernian  u uzvratu na dobro ispunjenoj Rujevici Rijeka slavila s uvjerljivih 4:1.

Rijeka je odlično krenula u utakmicu i povela u 37. minuti pogotkom Pavičića nakon lijepe asistencije Ampema. U nastavak je bolje ušla škotska ekipa i iz jedne kontre poravnala na 1:1 preko Maggenisa.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 67. minuti kada je Mcgregor dobio crveni karton, tada je Rijeka zaigrala odlično i postigla još tri pogotka do kraja utakmice.

Dva je zabio fantastični Abbas, a šlag na tortu stavio je Bušnja u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Rijeka će u playoffu Konferencijske lige igrati protiv PAOK-a za tjedan dana.

Prva utakmica doigravanja za grupnu fazu Konferencijske lige između PAOK-a i Rijeke bit će odigrana u Solunu 19. kolovoza, a uzvrat na Rujevici je na rasporedu 26. kolovoza.

Drugi hrvatski predstavnik Osijek je s ukupnih 5:3 ispao od sofijskog CSKA.

Nakon uvjerljivog poraza u Sofiji od 4:2, Osijek je odigrao 1:1 pred nešto više četiri tisuće ljudi u Gradskom vrtu.

Osječani su u uzvrat krenuli nadahnuti podrškom domaće publike, ali nisu uspjeli postići pogodak na samom početku dvoboja koji bi sigurno unervozio bugarsku momčad.

Šok je uslijedio u 33. minuti kada je Carey krasnim udarcem savladao nemoćnog Ivušića i doveo svoju momčad u vodstvo.

Kapetan bijelo-plavih Mile Škorić je u posljednjoj minuti prvog dijela zabio za 1:1 i dao nadu Osječanima. Međutim, u nastavku utakmice momčad Nenada Bjelica nije uspjela postići pogodak te su Bugari mirno prošli u playoff Konferencijske lige.

Rezultati

FC ASTANA – KuPS 3:4 (Brseghyan 3’, Aymbetov 41’, Rngel 53’, Barseghyan 58’, Rangel 61’, Rangel 74’, Ikaunieks 77’) rezultat prve utakmice 1:1

BODO/GLIMT – PRISHTINA 2:0 (Botheim 18’, Botheim 78’) rezultat prve utakmice 2:1

MOLDE – TRABZONSPOR 1:1 (Edgar 57’, Sigurdarson 90+7’) Molde prošao nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca* rezultat prve utakmice 3:3

QARABAG – AEL LIMASSOL 1: (Kady 87’) rezultat prve utakmice 1:1

RUBIN – RAKOW 0:1 (Gutkowskis 111’) rezultat prve utakmice 0:0

HAMMARBY – CUKARICKI (Jeahze 12’, Selmani 26’, Paulsen 44’, Ndiaye 64’, Swedberg 67’, Selmani 72’) rezultat prve utakmice 3:1

ZILINA – TOBOL 5:0 (Duris 14’, Runsak 41’, Bichakhcyan 64’, Slobodnik 81’, Bichakhchyan 90+1’) rezultat prve utakmice 0:1

H.BEER SHEEVA – SLASK 4:0 (Ansa 2’, Safuri 7’, Ansah 54’, Shviro 82’) rezultat prve utakmice 2:1

PAOK – BOHMEIANS 2:0 (Schwab 4’, Bisewar 28’) rezultat prve utakmice 2:1

PLZEN – TNS 4:1 (Robles 4’, Bucha 56’, Chory 85’, Beauguel 90+1’)Plzen prošao nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca* rezultat prve utakmice 4:2

RFS – GENT 0:1 (Okumu 73’) rezultat prve utakmice 2:2

BASEL – UJPEST 4:0 (Males 22’, Stocker 45+2’, Arthur 71’, Petetta 90’) rezultat prve utakmice 1:2

FOLA – LINFIELD 2:1 (Correia Mendes 69’, Roscoe 90’, Perreira 90+3’) rezultat prve utakmice 1:2

M.TEL AVIV – TRNAVA 1:0 (Yeini 13’) rezultat prve utakmice 0:0

ANDERLECHT – LACI 2:1 (Amuzu 32’, Verschaeren 72’, Lushkja 85’) rezultat prve utakmice 0:3

KOPENHAGEN – LOKOMOTIV PLOVDIV 4:2 (Diks 11’, Diks 20’,Iliev 30’, Biel 40, Daramy 48’) rezultat prve utakmice 1:1

FEYENOORD – LUZERN 3:0 (Jahanbakhsh 9’, Jahanbakhsh 34’, Sinisterra 48’, Salinas 86’) rezultat prve utakmice 0:3

HIBERNIANS – RIGA 1:4 (Leo 49’, Degabriele 60’, Paurević 90+6’, Muritala 105+3’, Muritala 116’) rezultat prve utakmice 0:1

O. LJUBLJANA – SANTA CLARA 0:1 (Costa 73’) rezultat prve utakmice 2:0

RIJEKA – HIBERNIAN 4:1 (Pavičić 36’, Magennis 56’, Abass 68’ McGinn 73’) rezultat prve utakmice 1:1

SIVASSPOR – DINAMO BATUMI 1:1 Pantsulaia 78’, Felix 110’) rezultat prve utakmice 1:2

TEUTA – SHAMROCK ROVERS 0:2 (Gaffney 20’, Gaffney 62’) rezultat prve utakmice 1:0

VELEŽ MOSTAR – ELFSBORG 1:4 (Frick 4’, Okkels 16’, Okkels 48’, Frick 52’, Georgijević 81’) rezultat prve utakmice 1:1

LARNE – FERREIRA 1:0 (Randall 73’) rezultat prve utakmice 4:0

ABEDREEN – BREIDABLIK 2:1 (Hedges 47’, Eyjolfsson 59’, Hedges 71’) rezultat prve utakmice 3:2

HB TORSHAVN – M.HAIFA 1:0 (Przybylski 20’) rezultat prve utakmice 7:2

DUNDALK – VITESSE 1:2 (Bero 28’, Ghobo 38’, Hoban 70’) rezultat prve utakmice 2:2

LASK – VOJVODINA 6:1 (Kabic 13, Karamoko 34’, Karamoko 53’, Goiginger 56’, Potzmann 67’, Balic 80’, Schmidt 87’) rezultat prve utakmice 0:1

PARTIZAN – SOCHI 2:2 (Terekhov 33’, Jojić 55’, Terekhov 76’, Šćekić 90') rezultat prve utakmice 1:1, na penale 4:2

OSIJEK - CSKA 1:1 (Carey 33', Škorić 45') rezultat prve utakmice 2:4