Premier League

VIDEO I Remi Aston Ville i Chelseaja, Everton osigurao ostanak

U posljednjem subotnjem ogledu 35. kola engleske Premier lige nije bilo pobjednika, u Birminghamu su nogometaši Aston Ville i Chelseaja odigrali 2-2.
Sport / Nogomet | 28. 04. 2024. u 00:05 Bljesak.info

Premda je domaćin vodio 2-0 na kraju može biti sretan i osvajanjem jednog boda. U 95. minuti Disasi je iz blizine postigao glavom pogodak za 3-2 Chelseaja, ali je VAR poništio gol zbog prekršaja u napadu.

Aston Villa je povela 2-0 nakon autogola Cucurelle u četvrtoj te pogotka Rogersa u 42. minuti. U nastavku je uslijedio uzvrat Chelseaja pa je Madueke u 62. smanjio, a Gallagher u 81. minuti pogodio za konačnih 2-2.

Aston Villa je i dalje uvjerljivo četvrta na ljestvici, dok je Chelsea ostao na devetom mjestu.

Nogometaši Evertona su na domaćem terenu pobijedili Brentford 1-0 te su time i matematički osigurali ostanak u eliti i iduće sezone.

Tri kola prije kraja Everton ima 11 bodova više od Lutona koji je na 18. mjestu, a ove subote Everton je upisao treću prvenstvenu pobjedu u nizu, odnosnu, četvrtu u posljednjih pet utakmica.

Pogodak odluke za veliko veselje na Goodison Parku postigao je Gueye nakon točno sat vremena igre.

U nedjelju se igraju posljednje tri utakmice ovog kola, a sastaju se Bournemouth - Brighton, Tottenham - Arsenal i Nottingham Forest - Manchester City.

Premier liga, 35. kolo:

Aston Villa - Chelsea 2-2 (Cucurella 4-ag, Rogers 42 / Madueke 62, Gallagher 81)
Everton - Brentford 1-0 (Gueye 60)
Fulham - Crystal Palace 1-1 (Muniz 52 / Schlupp 87)
Manchester United - Burnley 1-1 (Antony 79 / Amdouni 87-11m)
Newcastle - Sheffield United 5-1 (Isak 26, 61-11m, Bruno Guimaraes 54, Osborn 65-ag, Wilson 72 / Ahmedhodžić 5)
Wolverhampton - Luton 2-1 (Hee-Chan 39, Toti Gomes 50 / Morris 80)
West Ham - Liverpool 2-2 (Bowen 43, Antonio 77 / Robertson 48, Areola 65-ag)