La Liga

Real slavio protiv Athletica i učvrstio prednost ispred Barcelone

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Athletica Bilbao 2:0 u 30. kolu La Lige. Oba pogotka postigao je Rodrygo.
Sport / Nogomet | 31. 03. 2024. u 23:25 Bljesak.info

Čovjek odluke za Kraljevski klub protiv Athletica na stadionu Santiago Bernabeu bio je Brazilac Rodrygo koji je dvaput zatresao mrežu Baska (8, 73).

Imali su Madriđani još nekoliko izglednih prilika, a Brahim Diaz pogodio je vratnicu, dok se na drugoj strani istknuo vratar Lunjin u mat poziciji koju je imao Inaki Williams.

Real je ovom pobjedom ponovno na osam bodova ispred drugoplasirane Barcelone.

U ranijem susretu susretu 30. kola španjolskog nogometnog prvenstva Girona je pobijedila Real Betis s 3:2, a pobjednički gol domaćin je zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Girona je vodila 1:0 i 2:1, no Real Betis se oba puta vraćao. Međutim, kada je Christian Stuani zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade više nije bilo vremena za novu promjenu rezultata.

Prva dva gola za Gironu zabio je Artem Dovbik (36-11m, 65), dok je dvostruki strijelac za goste bio Willian Jose (45+4, 76).

Sažetak utakmice POGLEDATI OVDJE

Celta i Rayo Vallecano odigrali su u Vigu bez pogodaka, dok je Real Sociedad kao gost u baskijskom derbiju bio bolji od Alavesa, pobijedivši 1-0.

Jon Pacheco (59) bio je strijelac jedinog pogotka za klub iz San Sebastiana.