La Liga

Minimalna pobjeda Barcelone nad Las Palmasom, uspješne Sevilla i Osasuna

Barcelona je stigla do 20. pobjede u aktualnoj sezoni La Lige i to 1-0 protiv Las Palmasa na svom terenu, ali malo koji navijač katalonskog sastava je ostao impresioniran subotnjim izdanjem Blaugrane.
Sport / Nogomet | 30. 03. 2024. u 23:25 Bljesak.info

Barcelona je slavila 1-0 pogotkom Raphinhe u 59. minuti i to na asistenciju Joaa Felixa, ali sve ostalo je bio za zaborav.

Jer, Las Palmas je imao igrača manje od 24. minute kada je crveni karton zaradio vratar Alvaro Valles, ali više od jednog gola Barça nije uspjela ugurati u mrežu.

Valles je pocrvenio zbog iznimno grubog starta izvan svog šesnaesterca.

Barcelona se ovom pobjedom približila Realu na pet bodova zaostatka, ali Kraljevski klub ima utakmice manje.

Iznimno uvjerljivo su nogometaši Osasune obavili gostujući posao pobijedivši s 3-0 Almeriju, posljednju momčad na ljestvici.

Prvo je Jose Arnaiz u drugoj minuti pogodio suprotni kut za 1-0, dok je već u devetoj hrvatski napadač Ante Budimir povećao na 2-0.

Tom prilikom je pogriješila domaća obrana, a na asistenciju Mocayole lako je prazna vrata pogodio Budimir.

Svaka dvojba je nestala u 61. minuti kada je Iker Munoz gromovito pogodio s deset metara za konačnih 3-0.

Sažetak utakmice POGLEDATI OVDJE

Nogometaši Seville osvojili su tri gostujuća boda ove subote na gostovanju kod Getafea, pobijedili su s minimalnih 1-0 Getafe.

Pogodak odluke postignut je već u petoj minuti.

Nakon kornera se stvorila gužva u domaćem šesnaestercu, a iz blizine se najbolje snašao Sergio Ramos i pogodio za, kasnije se ispostavilo, pobjedu njegove momčadi.

Ramos je ovim pogotkom vrijednim tri boda na najbolji način proslavio svoj rođendan (rođen je 30. ožujka 1986.).

Valencia i Mallorca odigrale su bez pogodaka na Mestalli.