Liga prvaka

Real posrnuo u Leipzigu, PSG briljantan, novi poraz Juventusa

U susretu petog kola F skupine nogometne Lige prvaka RB Leipzig je s 3-2 pobijedio aktualnog europskog prvaka Real Madrid. Najuvjerljiviji je sa 7-2 bio PSG protiv Maccabija iz Haife.
Sport / Nogomet | 25. 10. 2022. u 23:25 Bljesak.info/Hina

Prvi pogodak za njemački sastav protiv Kraljevskog kluba zabio je u 13. minuti hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol glavom iz blizine.

Nije dugo trebalo Leipzigu da zabije i drugi pogodak madridskom sastavu. Samo pet minuta kasnije poentirao je sjajni Christopher Nkunku.

No, u 44. minuti Vinicius je uspio zabiti za smanjenje vodstva domaćih, pogodivši glavom na ubačaj Marca Asensia.

Korak bliže pobjedi Leipzig je stigao u 81. minutui kada je Timo Werner zabio za 3-1, a konačnih 3-2 postavio je Rodrygo iz kaznenog udarca u sudačkoj nadoknadi.

Ovo je inače prvi poraz Reala u novoj sezoni u svim natjecanjima.

Real je usprkos porazu prošao dalje jer je drugi susret između Celtica i Šahtara završio 1-1.

Georgios Giakoumakis je doveo domaći sastav u vodstvo u 34. minuti, a izjednačio je Mihajlo Mudrik u 58. minuti.

Za još jednu kartu u zadnjem će se kolu u izravnom dvoboju u Varšavi boriti ukrajinski i njemački sastav. Leipzig ima tri boda više i Šahtaru igra samo pobjeda.

U skupini G Manchester City je i prije ovoga kola osigurao prolaz, a nakon 0-0 protiv Borussije i prvo mjesto. Zadovoljni mogu biti i Nijemci koji su osigurali drugo mjesto.

Najbolju priliku imali su gosti, no Riyad Mahrez je u 58. promašio jedanaesterac. Pucao je u lijevu stranu gola, ali je Gregor Kobel obranio. Mahrez je promašio kazneni udarac i u prošlom kolu u susretu protiv FC Kopenhagena koji je završio 0-0.

U drugom susretu iz ove skupine Sevilla i FC Kopenhagen su tražili prvu pobjedu, a slavila je španjolska momčad 3-0.

Sve golove Sevilla je dala u nastavku ogleda, gol za 1-0 je potpisao En Nesyri u 61. minuti, a onda su Andalužani dotukli suparnika u samoj završnici golovima Isca u 88. i Montiela u 92. minuti. GOLOVI

Sevilla je osigurala treće mjesto i nastavak natjecanja u Europskoj ligi.

Na ljestvici vodi City sa 11 bodova, Borussija ima osam, Sevilla pet, a Kopenhagen dva.

U skupini H gledali smo golijade u Lisabonu i Pariz, a u dvije utakmice iz ove skupine postignuto je ukupno čak 16 golova.

PSG je na Parku prinčeva pobijedio Maccabi Haifu sa 7-2, dok je Benfica u Lisabonu porazila Juventus sa 4-3.

Lionel Messi (19, 45), Kylian Mbappe (32, 64), Neymar (35), Sean Goldberg (68-ag) i Carlos Soler (85) su zabili za francuskog prvaka, a Abdoulaye Seck (38, 50) za goste.

U drugom susretu Benfica je povela 4-1, Juve je smanjio na 4-3, ali za više nije bilo niti vremena niti snage.

Za portugalski sastav su zabili Antonio Silva (17), Joao Mario (28-11m) i Rafa Silva (35, 50), a za goste Dušan Vlahović (21), Arkadius Milik (77) i Weston McKennie (79). GOLOVI

Uoči zadnjeg kola PSG i Benfica imaju po 11 bodova, a Juventus i Maccabi po tri. U zadnjem kolu Juve će dočekati PSG, a Benfica putuje u Izrael.