Liga prvaka

Real osigurao prolaz dalje, remi PSG-a i Benfice

Real je u završnici susreta imao nekoliko prilika, ali nije uspio probiti domaću obranu. Kada se već činilo kako će završiti domaćom pobjedom, Antonio Rudiger je u petoj minuti nadoknade skočio na odličan centaršut Kroosa i glavom zabio pod prečku.
Sport / Nogomet | 12. 10. 2022. u 00:05 Bljesak.info

U susretu skupine F ukrajinski Šahtar je u Varšavi odigrao 1-1 protiv europskog prvaka Real Madrida koji se spasio golom u sudačkoj nadoknadi.

Ujedno, Kraljevski klub je tim bodom osigurao prolaz u osminu finala.

Na startu drugog dijela ukrajinski sastav je poveo, Zubkov je bio precizan pogodovši glavom za vodstvo. Domaćin je u 65. mogao i do drugog gola, no Lassina Traore je pogodio prečku.

Luka Modrić je za Real igrao od 57. minute.

U drugom susretu ove skupine RB Leipzig je na gostovanju pobijedio Celtic sa 2-0.

Strijelci za goste bili su Timo Werner (75) i Emil Forsberg (84), piše Hina.

U skupini G Borussia Dortmund i Sevilla su odigrali 1-1, dok su u prvom susretu skupine FC Kopenhagen i Manchester City su odigrali 0-0. Kako je u Dortmundu završilo bez pobjednika, City je osigurao prolaz.

Sevilla, pod vodstvom novog trenera Jorgea Sampaolija, je povela u 18. minuti golom Tanguyja Nianzoua na asistenciju Ivana Rakitića.

Borussija je izjednačila u 35. minuti, a strijelac je bio Jude Bellingham. Rakitić je za španjolski sastav odigrao cijeli susret.

U derbiju skupine H PSG i Benfica su remizirali 1-1, baš kao i prošlog tjedna u Lisabonu.

Francuski prvak je poveo u 40. minuti golom Kylaina Mbappea iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Antonio Silva oborivši Bernata.

Mbappeu je to bio 31. gol za PSG u Ligi prvaka, čime je postao najbolji strijelac pariškog kluba u ovom natjecanju. Gol manje je zabio Urugvajac Edinson Cavani.

Gosti su izjednačili u 62. minuti, također iz jedanaesterca, a precizan je bio Joao Mario. Prekršaj je skrivio Marco Verratti oborivši Rafa Silvu.

U prvom susretu nogometaši Maccabi Haife priredili su veliko iznenađenje pobijedivši Juventus sa 2-0, ostvarivši tako prvu pobjedu u ovom natjecanju u posljednjih 20 godina.