Od samog početka se igralo vrlo otvoreno na Maksimiru te su obje momčadi relativno lako dolazile u prilike.
Isto tako, igralo se na mahove pa je kratko vrijeme pritiskao Dinamo, a onda bi uzvratio Milan.
U takvom ritmu Milan je na odmor otišao uz prednost od 1-0. Tonali je u 39. minuti ubacio iz slobodnog udarca, a Matteo Gabbia je ostao nečuvan te je, iz blizine glavom pogodio za 1-0 gostiju.
Milan je utakmicu riješio vrlo brzo tijekom drugog poluvremena. Redom su zabijali Rafael Leao u 49., Olivier Giroud u 59. iz jedanaesterca te autogol Robert Ljubičić u 69. minuti za konačnih 4-0, javlja HRT. GOLOVI
Rade Krunić igrao je za Milan od 52. minute, dok je Ante Rebić odigrao svih 90 minuta.
Ranije u ovoj skupini Chelsea je u gostima pobijedio RB Salzburg 2-1 čime je i matematički osigurao plasman u osminu finala.
Prvi pogodak na tom susretu postigao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić koji je sjajno i precizno naciljao s vrha šesnaesterca.
Za domaćina je iz brze kontre izjednačio Adamu u 48. minuti, nakon što je loptu izgubio Kovačić, dok je pobjedu gostima osigurao Havertz sjajnim golom u 64. minuti.
U posljednjem 6. kolu, koje se igra 2. studenoga, Dinamo gostuje na Stamford Bridgeu kod Chelseaja, dok će Milan na svom terenu dočekati RB Salzburg.