La Liga

Real pobjeđuje, ali i dalje se pati s realizacijom

Pogotkom Karima Benzeme sedam minuta prije kraja Real Madrida je pobijedio s 1-0 kod gradskog rivala Rayo Vallecana i privremeno povećao svoju prednost na vrhu ljestvice.
Sport / Nogomet | 26. 02. 2022. u 21:54 Bljesak.info

Rayo Vallecano pokazao se kao tvrd i neugodan protivnik za Kraljevski klub, koji je na kraju ipak minimalno slavio (1-0) i povećao svoju prednost na vrhu ljestvice.

Real sada ima devet bodova više od drugoplasirane Seville, koja će u nedjelju igrati s gradski derbi s trećeplasiranim Real Betisom.

Real Madrid je izgledao sporo i nepovezano na Vallecasu i utakmica je bila vrlo blizu remiju bez golova sve dok Benzema i Vinicius Jr nisu napravili jednu uspješnu akciju sedam minuta prije kraja utakmice.

Francuski napadač je sjajnim prodorom pronašao Viniciusa i utrčao u prostor kako bi primio loptu natrag i jednim dodirom završio te pogodio iz blizine za pobjedu.

Luka Modrić je igrao do 88. minute.

Rayu je ovo šesti uzastopni poraz.

U ostalim susretima Valencija je slavila s 1-0 kod Mallorce, a Getafe i Alaves su odigrali 2-2.