La Liga

Real Madrid s Modrićem u početnom sastavu preuzeo vrh Primere

Španjolski nogometni velikan Real Madrid preuzeo je vrh Primere nakon što je u susretu 14. kola nacionalnog prvenstva na gostovanju pobijedio Cadiz sa 3-0.
Sport / Nogomet | 26. 11. 2023. u 23:06 Bljesak.info

Kraljevski klub je poveo već u 14. minuti golom Rodryga, a isti je igrač u 64. minuti na asistenciju Luke Modrića zabio za 2-0.

Sjajnu predstavu Rodrygo je okrunio u 74. minuti asistencijom za Judea Bellinghama za konačnih 3-0.

Kapetan hrvatske reprezentacije za goste je igrao do 70. minute kada je umjesto njega u igru ušao Dani Ceballos.

Real je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice sa 35 bodova, Girona koja ima utakmicu manje, je druga s bodom manje.

U ranije odigranom susretu Real Sociedad je sa 2-1 pobijedio Sevillu koja je na koncu završila utakmicu s dva igrača manje.

Momčad iz San Sebastiana je povela već u trećoj minuti nakon autogola Marka Dmitrovića, a u 22. minuti je Umar Sadiq povećao prednost domaćina na 2-0.

Sevilla je smanjila u 60. minuti preko Youssefa En-Nesyrija, no u samoj završnici gosti su ostali s dva igrača manje.

U 88. minuti je Sergio Ramos isključen zbog prekršaja, a nakon prigovora crveni je dobio i Jesus Navas.

Ramosu je to bio 21. crveni karton u Primeri, te 30. u karijeri.