La Liga

Sjajan pogodak Rakitića u gradskom derbiju, Atletico svladao Villarreal

U susretu 13. kola španjolskog nogometnog prvenstva, velikom seviljskom derbiju, Sevilla i Real Betis su odigrali 1-1, a pogodak za domaćine zabio je Ivan Rakitić.
Sport / Nogomet | 12. 11. 2023. u 23:05 Bljesak.info/Hina

Gosti su prvi zaprijetili, u 3. minuti je Guido Rodriguez odlično pucao, ali je Marko Dmitrović odlično obranio.

U 15. minuti Betis je zatresao suparničku mrežu, no pogodak Hectora Bellerina je poništen nakon video pregleda zbog zaleđa.

Betis je zaprijetio i u 35. minuti, ali Juan Miranda nije najbolje reagirao.

Iako je Sevilla imala veći posjed lopte, Betis je u prvih 45 minuta bili daleko konkretniji i opasniji, ali nije uspio zatresti mrežu.

Prvu priliku u nastavku imala je Sevilla, ali En-Nesyri nije bio precizan.

Bolju igru Betis je okrunio vodstvom u 72. minuti, a pogodak je postigao Ayoze Perez.

Sedam minuta kasnije domaćin je izjednačio nakon fantatičnog gola Ivana Rakitića.

Bivši hrvatski reprezentativac je sjajno opalio sa više od 20 metara pogodivši za 1-1.

Sažetak utakmice OVDJE

Madridski Atletico napravio je preokret protiv Villarreala te je nakon 0-1 stigao do sigurne pobjede od 3-1.

Gerard Moreno doveo je u vodstvo Žutu podmornicu u 20. minuti, ali su domaćini poravnali golom Axsela Witsela u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela (45-+1).

Sjajnu formu tima s Wande Metroplitano potvrdili su u drugome dijelu Antoine Griezmann i Samuel Lino.

Prvo je Griezmann svojim osmim golom ove sezone donio domaćinu prednost (80), a pobjedu je potvrdio Lino pet minuta kasnije.