Kraljevski klub

Real 'blickrigom' i bunkerom do tri boda na San Mamesu

Real Madrid je u zaostalom dvoboju Primere, bez bolesnog Luke Modrića, pobijedio u Bilbaou Athletic s 2-1 i povećao svoje vodstvo na tablici.
Sport / Nogomet | 22. 12. 2021. u 23:36 Bljesak.info

Dva gola je za Kraljevski klub u prvih sedam minuta zabio Karim Benzema (4. i 7.), a u 10. minuti je za domaće pogodio Sancet.

U preostalih 80 minuta igre na San Mamesu nije bilo golova i klub iz Madrida je ubilježio važnu pobjedu na teškom gostovanju. Bili su potisnuti veći dio utakmice na svojoj polovici, ali igrači Athletica nisu uspjeli postići pogodak za izjednačenje.

U samoj završnici, kad je domaćin sve karte stavio na napad, Hazard, Jović i Kroos mogli su povećati vodstvo gostiju, ali se istaknuo vratar Agirrezabala. GOLOVI

Realu je osim vrijedne pobjede u Baskiji na ruku išao i rezultat drugog večerašnjeg susreta. Naime, Granada je s 2:1 svladala Atletico Madrid.

Atletico je poveo preko Felixa u drugoj minuti, no izjednačio je Machis u 17., a pobjedu je Granadi osigurao Molina u 61. minuti. GOLOVI

Real sada ima 46 bodova, osam više od drugoplasirane Seville, dok je Athletic deseti s 24 boda.