Liga prvaka

Real bio u ruševinama i onda sve preokrenuo

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u produžetku izgubili od Chelseaja 3:2, ali u prvoj utakmici su slavili 3:1.
Sport / Nogomet | 13. 04. 2022. u 00:10 Bljesak.info

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Chelsea s ukupnih 5:4 i tako se plasirali u polufinale Lige prvaka.

Junaci večeri bili su dva mlada Brazilca, Modrić i Benzema.

Daleko od toga da je bilo idealno za Kraljeve, jer Chelsea je nadoknadio apsolutno sve. Gosti su imali 3:0 nakon 75 minuta igre i, činilo se, siguran prolaz u dalje.

Krenulo je s Mountom u 15. minuti, nastavilo se s Rudigerom u 51. minuti.

Chelsea diže na 3:0 u 63. preko Alonsa, ali VAR poništava pogodak.

No, 12 minuta kasnije ovaj put ipak 3:0 za Bluese. Kovačić je asistirao Werneru koji je maestralno prošao obranu Reala i zabio.

Real se nije predavao i uspio zabiti za 3:1 preko Rodryga i to na asistenciju Modrića o kojoj će se još dugo pričati.

A onda čovjek odluke u produžecima, ukazao se Karim Benzema koji je zabio u 96. minuti nakon ubačaja Vinicijusa te tako postigao čak četiri gola Chelseaju u dvije utakmice i odveo Kraljeve u polufinale.

Real Madrid će u polufinalu igrati protiv pobjednika polufinalnog dvoboja Manchester Citya i Atletico Madrida, u kojem engleski prvak na gostovanju u Španjolskoj brani prednost od 1:0 iz prvog dvoboja.