S 21 bodom na drugom mjestu

PSG poveo 2:0 pa preživio dramu, Mbappe ipak presudio

PSG se s 21 bodom privremeno probio na drugo mjesto.
Sport / Nogomet | 29. 10. 2023. u 15:56 Bljesak.info

Nogometaši Paris Saint-Germaina slavili su s 3-2 (2-1) na gostovanju u Brestu, a pobjedu su osigurali tek pred kraj utakmice, iako su već nakon manje od pola sata vodili s 2-0.

Warren Zaire-Emery je u 16. minuti doveo Parižane u vodstvo, koje je u 28. minuti udvostručio Kylian Mbappe. Uslijedilo je bolje razdoblje igre domaće momčadi kojoj su Steve Mounie (43) i Jeremy Le Douaron (52) donijeli izjednačenje, piše Hina.

Za PSG je u 86. minuti dosuđen kazneni udarac na intervenciju VAR-a, dvije minute nakon što je Randal Kolo Muani pao u kaznenom prostoru Bresta. Kylian Mbappe je u 89. minuti dobio priliku donijeti prednost PSG-u, što je na kraju i učinio, iako je domaći vratar Marco Bizot obranio njegov kazneni udarac. No, lopta se ponovno odbila do Mbappea koji ju je poslao u mrežu za konačnih 3-2.

PSG se s 21 bodom privremeno probio na drugo mjesto. Vodeća Nica ima bod više, a treći je Monaco s 20 bodova i utakmicom manje. Brest je s 15 bodova ostao na šestoj poziciji.