Ligue 1

PSG kao gost slavio u najvećem francuskom derbiju

U najvećem derbiju francuskog nogometa PSG je kao gost pobijedio Olympique Marseille sa 2-0 produživši niz bez ligaškog poraza na stadionu Velodrome na čak 12 godina.
Sport / Nogomet | 01. 04. 2024. u 00:30 Bljesak.info

Posljednju ligašku pobjedu OM je protiv PSG-a na svom travnjaku ostvario u studenom 2011. godine, a nakon toga je upisao osam poraza, dok su tri susreta završila bez pobjednika.

Domaćin je bio bolji u prvom poluvremenu, a kada je PSG u 41. minuti ostao s igračem manje činilo se kako bi Marseille napokon mogao prekinuti crnu seriju. Crveni karton je zaradio Lucas Beraldo zbog prekršaja kao zadnji igrač obrane.

No, gosti su poveli u 53. minuti golom Vitinhe, a pobjedu PSG-a potvrdio je Goncalo Ramos u 85. minuti.

Sažetak utakmice POGLEDATI OVDJE

Bila je to peta gostujuća pobjeda od šest susreta odigranih u nedjelju.

Brest je slavio protiv Lorienta sa 1-0, Montpellier je sa 2-0 bio bolji od Le Havrea, Toulouse je deklasirao Clermont sa 3-0, dok je Nantes porazio Nicu sa 2-1.

Jedinu domaću pobjedu ostvario je Strabourg porazivši Rennes sa 2-0.

Na ljestvici vodi PSG sa 62 bodova, Brest ima 50, a Monaco 49 bodova. Marseille je sedmi sa 39 bodova.

Rezultati:

Lorient - Brest 0-1 (Del Castillo 86)
Nica - Nantes 1-2 (Moffi 72-11m / Abline 19, Mohamed 76-11m)
Clermont - Toulouse 0-3 (Sierro 8-1m, 79, Dallinga 73)
Le Havre - Montpellier 0-2 (Ferri 72, Jullien 80)
Strasbourg - Rennes 2-0 (Senaya 71, Sebas 73)
Marseille - PSG 0-2 (Vitinha 53, Ramos 85)

Odigrano u subotu:

Lyon - Reims 1-1 (Nuamah 65 / Okumu 55)
Metz - Monaco 2-5 (Diallo 78, Sane 84 / Minamino 4, Akliouche 10, Vanderson 16, Balogun 76, 87)