Konferencijska liga

Prvi europski polufinale Leicester Cityja u povijesti

Preokretom u Eindhovenu protiv PSV-a i pobjedom 2-1 nogometaši Leicestera kao prvi su se plasirali u polufinale Konferencijske lige.
Sport / Nogomet | 14. 04. 2022. u 22:32 Bljesak.info

Nakon što je prva utakmica završila bez golova, u uzvratu je PSV kao domaćin poveo u 27. minuti.

Strijelac je bio Izraelac Eran Zahavi koji je spretno, potpuno iskosa, pogodio suparničku mrežu.

Sve do završnice PSV je čuvao prednost i plasman u polufinale, ali onda se dogodio potpuni preokret.

U 77. minuti je Ayoze Perez sjajno prevario suparničkog igrača i idealno uposlio Maddisona, koji pogađa za izjednačenje na 1-1, a u 88. minuti gosti su kreirali preokret.

Portugalac Ricardo Pereira je tada pogodio za 2-1 i prvi polufinale Leicestera u nekom europskom natjecanju u klupskoj povijesti. GOLOVI

U nastavku večeri uzvratne će utakmice četvrtfinala odigrati Roma - Bodo (prva utakmica 1-2), PAOK - Marseille (1-2) i Slavia Prag - Feyenoord (3-3), piše Hina.

Konferencijska liga, četvrtfinale (uzvratna utakmica):

PSV Eindhoven - Leicester 1-2 (Zahavi 27 / Maddison 77, Ricardo Pereira 88), prva utakmica 0-0