Prvak je iz Milana

Prvaka Italije će odlučiti zadnje kolo Serie A

Nogometaši Intera ostali su u utrci za naslov prvaka Italije s Milanom, nakon što su u posljednjoj nedjeljnoj utakmici predzadnjeg prvenstvenog kola slavili sa 3-1 na gostovanju kod Cagliarija.
Sport / Nogomet | 15. 05. 2022. u 23:25 Bljesak.info

Inter je bio bolji od Cagliarija koji se grčevito bori za ostanak u Serie A, a to je materijalizirao u 25. minuti. S lijeve strane je sjajno ubacio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, a Darmian je glavom poslao loptu u mrežu.

U 51. minuti Lautaro Martinez je postigao svoj 20. ovosezonski gol i udvostručio Interovu prednost.

Grčki branič Lykogiannis je "bombom" sa 20-ak metara iskosa s lijeve strane svladao Handanovića i donio nadu Cagliariju u preokret.

No, to je svojim drugim pogotkom na utakmici u 85. minuti ugasio Lautaro Martinez.

Tako je Inter uoči zadnjeg kola ostao na dva boda zaostatka za Milanom koji je na San Siru pobijedio Atalantu sa 2-0. Vodeći pogodak za "crveno-crne" postigao je Portugalac Rafael Leao u 56. minuti, a konačnih 2-0 postavio je Francuz Theo Hernandez u 75. minuti, kad je u slalomu od pedesetak metara prošao nekolicinu gostujućih nogometaša, a onda sa 15-ak metara svladao gostujućeg vratara Mussa.

U zadnjem kolu Inter dočekuje Sampdoriju, a Milan gostuje kod Sassuola. Milanu je bod dovoljan za naslov, jer je bolji u međusobnim dvobojima.