Serie A

Inter nakon uvjerljive pobjede nad Romom na vrhu ljestvice

Marcelo Brozović bio je strijelac za Inter u uvjerljivoj 3-0 domaćoj pobjedi protiv Rome u susretu 34. kola talijanskog prvenstva, a za pogodak mu je asistirao kolega iz reprezentacije Ivan Perišić.
Sport / Nogomet | 23. 04. 2022. u 23:33 Bljesak.info

Ivan Perišić je u 40. minuti izbjegao zaleđe, utrčao u kazneni prostor gostiju i zatim ostavio loptu za nadolazećeg Brozovića koji je odličnim "lažnjakom" prevario i Mancinija i Smallinga te si stvorio prostor za udarac iskosa s 10-ak metara kojim je pogodio sam gornji lijevi kut za 2-0.

Bio je to drugi prvenstveni gol Brozovića ove sezone, a prvi je postigao u prošlom kolu protiv Spezije.

Prvi pogodak na utakmici postigao je Dumfries u 30. minuti nakon lijepog proigravanja Calhanoglua, a na 3-0 povisio je Lautaro udarcem glavom nakon kornera koji je također izveo Calhanoglu.

Poraz gostiju ublažio je Mhitarjan u 85. minuti.

Edin Džeko igrao je do 63., a Brozović i Perišić do 72. minute za Nerazzurre.

Inter je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice, sada ima 72 boda, jedan više od gradskog rivala Milana, a oba su sastava odigrala po 33 utakmice. Milan će u nedjelju gostovati kod Lazija, dok će Inter u srijedu u goste Bologni.

Roma je šesta s 58 bodova, dva više od sedmog Lazija i osme Fiorentine, ali Lazio ima jednu, a Fiorentina dvije utakmice manje odigrane.