Prekid posta

Preokret Veleža za pobjedu u Trebinju

Velež je u prvoj utakmici 18. kola slavio s 3:1 kod Leotara i tako prekinuo niz od pet kola bez pobjede.
Sport / Nogomet | 27. 11. 2021. u 14:37 S.B. | Bljesak.info

Mostarski Velež ostvario je prvu prvenstvenu pobjedu još od početka listopada i nakon pet kola čekanja. Momčad Feđe Dudića svladala je Leotar u gostima s 3:1 i može malo rasterećenije čekati zadnje kolo jeseni.

Velež je u Trebinju slavio pobijedivši domaćina na katastrofalnom terenu stadiona Police, i to nakon što se našao u zaostatku.

Domaći su dobili jedanaesterac u 18. minuti, jer je sudac Admir Šehović ocijenio da je Zajmović odgurnuo jednog igrača domaćih, a kazneni udarac u gol je pretvorio Maksimović.

Samo dvije minute kasnije gosti su izjednačili, a nakon ubačaja Salčina svoju mrežu pogodio je Marko Perišić.

U drugom dijelu Velež je krenuo otvorenije po pobjedu i to mu se isplatilo. Nakon duge akcije u 69. minuti pogodio je Dženan Zajmović, a nakon što se Leotar napokon više otvorio gosti su zabili i treći gol iz kontranapada.

Udarac Brandaa obranio je vratar domaćih, a onda je Omar Pršeš odbijenu loptu pospremio u mrežu za konačnih 3:1.