Serie A

Preokret Juventusa u gradskom derbiju; Pobjeda Lazija u Ceseni

Torino je u prvom poluvremenu bio mnogo bolja momčad što im je donijelo rezultatsku prednost. N'Koulou se u 9. minuti najbolje snašao u gužvi pred vratima Juventusa nakon kornera.
Sport / Nogomet | 05. 12. 2020. u 21:22 Bljesak.info

Talijanski nogometni prvak Juventus u 10. je prvenstvenom kolu u gradskom derbiju teškom mukom svladao Torino sa 2:1 (0:1).

Pet minuta potom Zaza je promašio zicer za 2:0, da bi u završnici prvog dijela i atraktivan pokušaj Belottija prohujao preko grede.

U nastavku je Juventus preuzeo inicijativu, no nije i stvarao prilike, ali je u samoj završnici utakmice stigao do preokreta.

Prvo je McKennie (77) poravnao na 1:1, da bi Bonucci (89) pogodio za važna tri boda Zebri, oba gola postignuta su glavom i to nakon odličnih ubačaja Cuadrada.

U prvoj utakmici dana Lazio je u Ceseni svladao "domaću" Speziju sa 2:1 (2:0).

Rimljani su do prednosti od 2:0 stigli u prvom poluvremenu, Immobile (15) je postigao prvi gol iz protunapada nakon asistencije Milinković-Savića, dok je drugi pogodak postigao Milinković-Savić (33) iz slobodnog udarca.

U nastavku je N'Zola (64) smanjio na 2:1, da bi do kraja susreta gostima poništena još dva pogotka zbog zaleđa.

Ciro Immobile je drugi najbolji strijelac u povijesti Lazija (135 golova), ispred Giuseppea Signorija (127), a iza Silvija Piole (149).