UEFA Liga nacija

Portugalci deklasirali Švicarce, Španjolci se spasili u Češkoj

Portugalci su deklasirali Švicarce u Lisabonu 4:0 u Skupini 2 Lige nacija. Španjolska je u istoj skupini u zadnjim trenucima došla do remija u Češkoj.
Sport / Nogomet | 05. 06. 2022. u 23:09 Bljesak.info

Portugalce je u vodstvo doveo William Carvalho, nakon što je prethodno poništen jedan pogodak za Švicarce uz intervenciju VAR-a.

Zatim je svoj 116. i 117. gol u dresu Portugala zabio Cristiano Ronaldo. Konačni rezultat postavio je Joao Cancelo.

Španjolci ni u drugom kolu nisu mogli do pobjede, nakon remija s Portugalcima bodove su podijelili i s Česima na Slavijinom stadionu u Pragu.

Pešek je zabio za 1:0 u četvrtoj, a remizirao je Gavi u 48. minuti. Čehe je u vodstvo doveo napadač moskovskog Lokomotiva Jan Kuchta lijepim lobom u 66. minuti.

Domaćini su skoro slavili, ali je goste poraza spasio Inigio Martinez u 90. minuti.