Na tragu Lake konjice

Mađarska nakon 60 godina porazila Englesku

Nogometaši Mađarske slavili su u 1. kolu Lige nacija u Budimpešti protiv Engleske s 1-0 pa su tako na početku ovog natjecanja izgubile sve četiri prvoplasirane ekipe sa Svjetskog prvenstva.
Sport / Nogomet | 05. 06. 2022. u 11:47 Bljesak.info/Hina

U petak su poraženi Hrvatska, Francuska i Belgija, a četvrti polufinalist iz Rusije nije želio 'kvariti zabavu'.

Mađarima nitko nije davao šanse u "skupini smrti" s Engleskom, Njemačkom i Italijom, ali su na Ferenc Puskas stadionu pokazali da će biti tvrd orah.

Gol iz penala u 64. minuti Dominika Szoboszlaija donio je Mađarskoj pobjedu (1-0), njihovu prvu nad Engleskom nakon čak 60 godina.

Penal je dosudio portugalski sudac Dias nakon što je Zsolta Nagya faulirao Chelseajev branič Reece James, a ta odluka je doslovce razbjesnila engleske igrače.

U istoj su skupini Italija i Njemačka odigrale u Bologni 1:1.

Talijani su poveli preko veznjaka Rome Lorenza Pellegrinija, no njihovo vodstvo je trajalo samo tri minute, a poravnao je Joshua Kimmich, koji je spriječio prvi poraz 57-godišnjega izbornika Hansija Flicka u njegovoj desetoj utakmici na klupi Elfa.